Projekt ''Mačke i psi, naši prijatelji''
Autor: Neva Margetić, 21. 6. 2022.

Učenici drugih razreda i njihove učiteljice sudjelovali su u projektu'' Mačke i psi, naši prijatelji'' putem kojega su uz suradnju s Udrugom za pomoć i unaprjeđenje života životinja ''Merida'' imali priliku spoznati od predstavnika udruge što znači volontiranje, tko su volonteri te čime se konkretno Udruga ''Merida'' bavi. Događaju su prisustvovali psi Udruge te smo na neposredan način mogli naučiti kako pravilno prići psu. Četveronožni učitelji - Clooney i Mimi su nas strpljivo i pažljivo podučavali. Naučili smo i što je sve potrebno pripremiti pred sam dolazak psa u naš dom kao i kako se pravilno odnositi prema kućnim ljubimcima.

Nakon edukacije, učenici su sudjelovali u eko radionici na kojoj su od starih majica uz pomoć određenog veza  pleli igračku za psa.  Svoje radove smo poklonili štićenicima Udruge  ''Merida'', a igračkama smo pridružili i donacije hrane za pse i mačke koju smo sakupili kako bismo svojim djelovanjem bar malo pomogli onima koji zauvijek dom još čekaju kod svojih hrabrih Merida.

Na kraju, ne preostaje nam ništav drugo nego im zahvaliti na svemu te poželjeti i Meridama i njuškicama o kojima brinu puno sreće i zdravlja!