Šegrt Hlapić

U sklopu projekta Knjige koje putuju čitali smo knjigu Šegrt Hlapić, a potom smo uz pomoć kamišibaja ispričali priču. Lutke koje smo sami izradili pomogle su nam za interpretaciju, a sve je osmišljeno pod umjetničkom palicom učiteljice Zlate Kovač.

Mala tribina

Juraj Bubić, 4.a
Bili smo u Društvu hrvatskih književnika. Vozili smo se tramvajem i putem gledali kroz prozor. Upoznali smo Mladena Kopjara i Hrvoja Kovačevića. Bilo je baš zanimljivo slušati ih. Zabavio sam se. Volio bih čitati neke njihove knjige.

Dora Grabovac, 4.a
U Društvu hrvatskih književnika susreli smo se s Mladenom Kopjarom i Hrvojem Kovačevićem. Bilo mi je jako zanimljivo. Književnici su nas pažljivo slušali, a i mi smo njih. Posebno mi se svidjelo to što Mladen Kopjar sada piše knjigu koju će mu ilustrirati njegov sin. Baš detaljno su nam odgovarali na sva naša pitanja. Toliko mi se svidjelo da bih željela opet ići na književni susret.

Roko Filipović, 4.a
Razgovor s Mladenom Kopjarom i Hrvojem Kovačevićem mi je bio baš zanimljiv. Jako su dragi i smiješni. Odgovarali su na sva naša pitanja. Mladen nam je pokazao neke svoje knjige i pročitao priču. Ne bih ništa htio promijeniti. Bilo je to lijepo iskustvo.

Nika Flanjak, 4.a
Posjetili smo Društvo hrvatskih književnika. Tamo su nas dočekali pisci Hrvoje Kovačević i Mladen Kopjar. Hrvoje Kovačević napisao je Tajnu Ribljeg Oka, Tajnu Crne kutije, slikovnicu General Kiro miš… Mladen Kopjar je napisao Čokoladne godine, Žgance od vanilije, Petrin pin… Razgovarali smo s njima, pričali su o knjigama a zatim smo mi postavljali pitanja. Željela bih ići opet jer je bilo super!

Filip Kosnica, 4.a
Do Društva hrvatskih književnika vozili smo se tramvajem br.17. Bio sam baš uzbuđen. Zgrada u koju smo ušli bila je stara i oštećena od potresa. Upoznali smo književnike M. Kopjara i H. Kovačevića. Mladen nam je pokazao neke svoje knjige i čitao nam iz njih. Svašta smo naučili i bilo je baš fora!

A što je o održanoj tribini napisao njen moderator Hrvoje Kovačević pročitajte OVDJE.

Bajke koje su pošle po krivu

Stručne suradnice, logopedinja Darinka Pikelja, pedagoginja Marta Čargo Pinčar i knjižničarka Darija Jurič čitale su učenicima prvih razreda slikovnice Tri praščića i prehlađeni vuk, Snjeguljica i ljutiti patuljak i Matovilko, operi svoju zlaćanu kosu.

„Bajke koje su pošle po krivu“ odstupaju od izvornih verzija uz prisustvo određenih tradicionalnih elementa. Dobar su primjer moderne bajke koja kroz tradicionalne i svima poznate priče u suvremenom kontekstu, djeci prenose novu poruku.

Analizirane slikovnice Stevea Smallmana na pozitivan način, bez ulijevanja straha, djeci prikazuju važne navike koje djeca trebaju steći, vrijednosti i društveno prihvatljivo ponašanje.

Radionica „Zemljina vremenska linija“

U ponedjeljak 29. travnja u našoj školi održala se radionica „Zemljina vremenska linija“. Dvije profesorice s Rudarsko-naftno-geološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu Iva Kolenković Močilac i Ana Maričić održale su predavanje kako je nastala Zemlja. Donijele su nam zanimljive igre pomoću kojih smo lakše pratili razvoj Zemlje. U jednoj smo igri gumene životinje trebali stavljati u određeno doba. Radionica nam se jako svidjela jer je bila i zabavna i poučna. Voljeli bismo da imamo više takvih radionica. Posebno nam je bilo zanimljivo vidjeti razne fosile i mamutov zub. Na radionici su bile prisutne profesorice Alenka Cipar i Brigita Gajski Stiperski te knjižničarka Darija Jurič.

Tesa Majdov i Lucija Vlašić, 6. b

Projekt Građanin

U petak, 8. ožujka 2024.g. u knjižnici škole predstavljen je projekt Građanin kojeg je s učenicima 1.c i d razreda vodila učiteljica Mirela Šolić Matić. Učenice su odlično prezentirale projekt prateći sve potrebne korake. Bilo im je ovo prvo javno predstavljanje, a sljedeće će biti na Županijskoj smotri iz Građanskog odgoja i obrazovanja i ostalih međupredmetnih tema u OŠ Grigora Viteza. Sretno im u daljnjem predstavljanju.

Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj

U sklopu navedenog projekta skupljali smo slikovnice i knjige za djecu koja se liječe u Klaićevoj bolnici, čiitali smo slikovnicu Vuk koji je tražio ljubav, izrađivali straničnike, bojali patuljka Alfonsa, a jedan razred napravio je svoje personalizirane članske iskaznice.

Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta 2024. godine obilježava se 6. veljače pod sloganom „ Surfaj sigurno – Zajedno za bolji Internet“. S učenicima 2.a, 2.b i 2.c razreda provedena je radionica Balansiram. Cilj radionice bio je pronalaženje alternativnih aktivnosti za provođenje slobodnog vremena.

Knjige koje putuju

Osnovna škola Trnsko priredila je 28. ožujka 2023. godine u suradnji s Europskom komisijom u Hrvatskoj sa sjedištem u Zagrebu izložbu knjiga Harry Potter u prostoru škole. Knjige na 20 službenih jezika Europske unije s oduševljenjem su pogledali učitelji, učenici škole i gosti. Izložbi su se pridružili kao vanjski suradnici na projektu učenici i učitelji  iz OŠ Milana Langa iz Bregane, OŠ Lučko i OŠ Josipa Račića.

Ovo je bila sedma u nizu izložbi knjiga na stranim jezicima. Svrha ovog projekta jest osvijestiti vrijednosti, bogatstvo, raznolikost i ljepotu europskih jezika. Izložba se pokazala kao dobar način približavanja knjige i stranih jezika djeci i odraslima.

Više o izložbi pogledajte ovdje.

Susret s Margaretom Peršić

U petak, 10. veljače u gostima nam je bila ilustratorica, lutkarica i pripovjedačica narodnih bajki Margareta Peršić. Učenici prvih razreda uživali su u čarobnom svijetu bajki, a za samu izvedbu bili su zaduženi neki učenici i njihove učiteljice. Kombinirajući storytelling, pantomimu i teatar Margareta Peršić stvara atraktivnu scensku izvedbu koja je jako razveselila naše prvašiće.

Europska godina mladih 2022. – isto a različito

U sklopu projekta Isto, a različito, u kojem sudjeluju učenici OŠ Lučko, OŠ Trnsko i OŠ Josipa Račića, upoznajemo se s djelom Petar Pan na jezicima Europske unije. Cilj projekta je poticanje cjelovitog razvoja učenika kroz čitanje i igru, promocija hrvatske i svjetske književnosti i kulture te razvijanje kreativnosti i multikulturalnosti. Tijekom projekta održavaju se zajednički susreti, natjecanja, izložbe, kazališne predstave, istraživanja, a sve na temu Petra Pana kao pojma slobode, razigranosti, mašte i multikulturalnosti. Naš suradnik u projektu je i Europska komisija koja svake godine organizira putovanje jednog naslova knjige (na jezicima Europske unije) po Europi. Dio naših aktivnosti vezan je i uz naš školski projekt Knjige koje putuju.

Nakon pročitane knjige i izrade lutkica – riješimo kviz. Ulogirajte se svojim imenom i postignite dobre rezultate. Kviz se može igrati više puta.

Lutkarski igrokazi

Učimo jezike – Jezičnom različitošću do boljeg razumijevanja

Ljubica Torbić

U srijedu, 26. listopada za učenike prvih razreda organiziran je književni susret sa Željkom Horvat – Vukeljom. Spisateljica je ponijela svoju čarobnu Ljubicu Torbić iz koje su izlazili različiti instrumenti, životinje, rekviziti i nastajale su prekrasne priče. Osim glume, susret smo obogatili i pjesmom i sve je prošlo u veselom i dobrom raspoloženju.

Festival dječje knjige

U četvrtak, 13. listopada u sklopu Festivala dječje knjige u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka u goste nam je došla književnica i magistrica psihologije Tea Knežević. Autorica nam je predstavila svoje slikovnice, a dvije od njih, Kad je ljuta vjeverica ne sluša i Ježić je tužan jer nije pobijedio u igri je i pročitala učenicima 1. c razreda.

Slikovnice su to koje govore o osjećajima , a glavni likovi su životinje.

Nakon čitanja slikovnica i razgovora o njima na red su došle i igrice. Učenici su se igrali bušenja balona od sapunice s malim prstom lijeve ruke, s laktom i dodavanjem balona, razbijali su foliju sa šakom i puhali kuglice od vate. Na kraju smo se zahvalili našoj gošći i nadamo se da će nas uskoro opet posjetiti.

Književni susret s Hrvojem Kovačevićem

U sklopu stručnog kolokvija o kriminalističkom romanu u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka, u srijedu, 6. listopada učenike 4. b razreda posjetio je književnik Hrvoje Kovačević. Pisac je učenicima predstavio neke od svojih Tajni i ljubazno odgovorio na pitanja koja su mu učenici postavili. Zahvaljujemo se književniku na gostovanju i nadamo se da će biti još prilika za književne susrete.

Evo nekoliko impresija učenika:

Naš 4.b razred posjetio je hrvatski pisac Hrvoje Kovačević. Pričao nam je o svojim knjigama. Neke knjige nam je i prepričao. Neke su malo strašne, ali zanimljive. Jedva čekam školske praznike da pročitam neku njegovu knjigu.

Mark

Susret je bio super i Hrvoje Kovačević je bio simpatičan.

Mario

 

Jako mi se svidjelo kad nam je govorio o svojim knjigama i kad smo mu postavljali pitanja.

Tamara

 

Sviđaju mi se njegovi romani. Svidjelo mi se kad nam je pričao kako je počeo pisati. On me potaknuo da više čitam.

Fran

 

Jako je zanimljiv i maštovit.

Lara

 

Sviđa mi se kada pisac prepričava svoju knjigu jer on najbolje zna najzanimljivije i najsmješnije dijelove.

Gracija

 

Tijekom susreta osjećala sam se ugodno i sretno. Voljela bih da imamo što više prilika upoznati važne osobe. Veselim se ponovo takvom jednom druženju.

Lucija

 

Toliko su mi se svidjele njegove priče da sam i sam dobio želju za pisanjem.Možda i ja jednog dana postanem dobar pisac poput Hrvoja Kovačevića.

Emanuel

Izgubljeni dječak

Tijekom ove školske godine, učenik 1.c razreda, Marin Maretić je samostalno, ponekad u boravku, a ponekad kod kuće, pisao priču. Nakon nekoliko mjeseci rada i pisanja u svoju veliku bilježnicu, Marin je završio svoju priču! Cijeli razred je oduševio svojim trudom i kreativnošću!
Kako bi u njegovoj priči Izgubljeni dječak mogli svi uživati, učiteljica Ana Patačko pomogla mu je objaviti priču online! Klikom na sliku pročitajte priču.

Književni susret

18. svibnja 2021.g. učenici 3. a razreda imali su Zoom susret s književnicom Sonjom Zubović.

Susret je organiziran povodom 14. Festivala dječje knjige u organizaciji Centra za kulturu Trešnjevka. Festival je to koji slavi knjigu i uvodi najmlađe u čarobni svijet koji se jedino čitanjem može iskusiti.

Tema susreta bile su Pjesme iz prirode i društva. Raspoložena književnica čitala je učenicima svoje pjesme a oni su ih pažljivo slušali, komentirali i uglavnom iskazivali svoje zadovoljstvo.

DOJMOVI UČENIKA

Susret s književnicom Sonjom Zubović bio mi je dobar i zabavan. Najviše mi se svidjela pjesma Tonka Bombonka. Književnica je dobra i draga. Mislim da pjesme piše iz srca. Susret je bio lijep.

Ema

Na susretu s književnicom Sonjom Zubović mi je bilo jako zabavno i pjesme su mi bile zanimljive. Nikad nisam čitala njene pjesme ali sada mislim da ću jednu zbirku pjesama posuditi.

Anja

Na online susretu s književnicom Sonjom Zubović bilo je super. Sonja je napisala jako zanimljive pjesme. Dok je čitala pjesme osjećala sam se sretno. Željela bih da se taj susret ponovi, ali u živo.

Maša

Susret mi se jako svidio. Književnica je bila super. Napisala je pjesme zanimljive djeci. Dobro se dosjetila da napiše takve pjesme. Taj susret ću pamtiti do tada kada ću biti stari djed.

Juraj

Književnica Sonja Zubović pročitala nam je par pjesmica iz knjige Pjesme iz prirode i društva i Čarobna kuharica Lize Brljize. Ja sam književnici rekao da su mi se svidjele pjesmice. Susret je bio preko Zooma.

Ivan

Književnica nam se predstavila i rekla da se zove Sonja Zubović. Pročitala nam je desetak pjesmica, a pola su bile ljubavne. Tko je digao ruku, predstavio se i rekao kava mu je pjesmica. Na kraju smo otpjevali pjesmicu Proljeće u srcu.

Leon

Noć knjige

23. travnja obilježava se Noć knjige. Povod ovoj manifestaciji su Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja), a ovaj put njezin je okvir Godina čitanja proglašena odlukom Vlade Republike Hrvatske.

U nastojanju da odgovore na aktualni trenutak, organizatori Noći knjige odlučili su Noć knjige 2021. tematski posvetiti ljekovitoj moći knjiga – u razdobljima društvenih i intimnih kriza, kada im se okrećemo tražeći odgovor na pitanja koja nas muče. Katkad će odgovori koje u njima pronađemo biti utješni, katkad uznemirujući, a neki će sigurno i duboko protresti naša temeljna uvjerenja.

Klikom na sliku pročitajte što o ljekovitoj moći knjiga misle naše učenice.

Novo, svečano ruho

Za 50. rođendan škole školska knjižnica obukla je novo, svečano ruho. Zahvaljujući kreativnim i marljivim učenicima i učiteljicama koje su ih vodile nastali su ovi prekrasni murali.

Susret na mreži s urednikom Modre laste

U petak, 26.ožujka 2021. učenici 7.a razreda imali su virtualno druženje s urednikom Mode laste Nevenom Kepeskijem.

Imali su priliku čuti puno pojedinosti o časopisu koji izlazi punih 67 godina. Saznali su kako nastaje časopis, koji su njegovi glavni dijelovi, što je rubrika, što je egida i dr. Spomenuli smo i legendarnog Lastana, zaštitno lice Modre laste, majstora za ljubavne probleme školaraca, a njegove ljubavne mudrolije i pošalice postale su legendarne.

Učenici su dobili poziv da posjete Školsku knjigu, odnosno tiskaru u kojoj nastaje časopis čim to epidemiološka situacija bude dozvoljavala. Naravno, urednik im je uputio i poziv za suradnju a profesoru Perici Oreču i knjižničarki Dariji Jurič ostaje da porade na motivaciji.

Žive knjige

Klikom na sliku otvorite Book Creator i poslušajte najuspješnije pripovjedače koji animacijom lutke ili glumom u prvom licu pričaju sadržaj neke knjige.

2021. godina proglašena je Godinom čitanja u Hrvatskoj

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja.

U knjižnici će se u suradnji s učiteljicama provoditi nekoliko projekata za poticanje čitanja.

Projekt Čitam , dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj u suradnji s učiteljicom Draganom Rakonca namijenjen je prvenstveno učenicima prvog razreda, ali i svim drugim učenicima i ima za cilj poticanje čitanja, razvoj čitalačkih vještina s naglaskom na glasnom čitanju. Projekt ima i volonterski karakter jer prikupljamo slikovnice, knjige, školski pribor slatkiše za učenike OŠ Glina i slikovnice za DV Bubamara u Glini.

Žive knjige projekt je kojim učenici kroz animaciju lutke ili glumu pričaju sadržaj neke knjige u prvom licu. Cilj projekta je upoznavanje s lutkarsko scenskim izrazom, razvoj osjećajnosti i osjetilnosti, stjecanje sigurnosti i samopouzdanja i dr. Projekt se realizira u suradnji s učiteljicom Zlatom Kovač.

Kroz projekt Pričam ti priču učenici pričaju priču ili bajku prema vlastitom izboru i tako predstavljaju svoj razred. Najuspješnijeg pripovjedača upućujemo na Pričofest – festival pripovijedanja bajki i priča. Učiteljica Katarina Špiljak Tomić voditeljica je ovog projekta.

ZOOM književni susreti

U suradnji sa Centrom za kulturu Trešnjevka, povodom festivala dječje knjige, održali smo pet ZOOM književnih susreta. Kako nam epidemiološka situacija ne dozvoljava posjete i druženja u školi uživo, organizatori su se dosjetili ovakvog načina druženja i susreta s književnicima. Naravno da je susret uživo nezamjenjiv, ali u datim okolnostima i ovakvi online susreti su se pokazali kao dobar način upoznavanja s književnicima i njihovim djelima.

U školi smo tako imali ZOOM književne susret s Dominikom Vukovićem (učenici 4.b razreda), Josipom Čekoljem (učenici 3.a razreda), Ksenijom Kušec (učenici 3.b razreda), Anom Pongrašić (učenici 1.b razreda) i Nikolinom Manojlović Vračar (učenici 1.d. razreda).

Pametno s pametnim telefonom

U suradnji s Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu i uz potporu Grada Zagreba u školi smo proveli projekt pod nazivom Pametno s pametnim telefonom.

Projekt je proveden u 16 razrednih odjeljenja s učenicima razredne nastave u obliku video predavanja s temama:

1. razredi – ELEKTRONIČKO NASILJE

2. razredi – E – NASILJE

3. razred – PAMETNO S PAMETNIM TELEFONOM

4. razred – ZAŠTITIMO SE ZAJEDNO OD ELEKTRONIČKOG NASILJA

Za Učiteljsko vijeće predavanje je održala 11. studenoga 2020. doc. dr. sc. Lana Ciboci na temu Pametno s pametnim telefonom.

Za roditelje razredne nastave webinar je 16. studenoga 2020. održao izv. prof. dr. sc. Igor Kanižaj na temu Pametni telefon i rizično ponašanje djece i mladih u virtualnom svijetu.

Za roditelje predmetne nastave webinar je 23. studenoga 2020. održao prof. dr. sc. Danijel Labaš na temu Obiteljska komunikacija i izazovi digitalnih medija.

Osnovni cilj ovog projekta bio je naučiti pravilno se ponašati i zaštiti u online komunikaciji, prepoznati kako se događa elektroničko nasilje te na njega ispravno i pravovremeno reagirati.

Zahvaljujemo se Društvu za komunikacijsku i medijsku kulturu i Djeci medija i nadamo se nastavku uspješne suradnje.

Snjeguljica iz 1. b

Nakon obrade lektirnog djela Braće Grimm Snjeguljica, na satu likovne kulture učenici 1. B razreda su izrađivali slikovnicu prema istoimenoj bajci. Ilustracije su nastajale prema određenom redoslijedu događaja koji su zajednički odredili, a potom su ih i ilustrirali. Za nastanak digitalne knjige u Book Creatoru izdvojili su nekoliko najuspješnijih radova.

Učenici čiji su radovi korišteni za izradu knjige su: Sara Zelenika, Tena Jurčević, Mario Matulić, Paula Vuković, Bruno Ferenčina, Sofia Komljenović, Mia Bodulica, Sara Šavorić, Iva Ljubičić.

Klikom na sliku pogledajte slikovnicu.

Svjetski dan razglednice

Hrvatska pošta uključila se u obilježavanje prvog Svjetskog dana razglednice koji je osmislila organizacija ‘Postcrossing’ kako bi novim generacijama, ali i svim ljubiteljima pisane riječi približili šarm razglednica. Obzirom na velik interes i na pozitivne reakcije sudionika, prvi dan listopada proglašen je Svjetskim danom razglednice.

Naša škola odazvala se pozivu Hrvatske pošte, a učenici odjeljenja drugog razreda napisali su i nacrtali maštovite markice za ove razglednice.

Čitanjem do zvijezda

U četvrtak, 5. ožujka 2020. godine sudjelovali smo na županijskom natjecanju u Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja – Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Ekipu naše škole predstavljali su Klara Kukoč, Vanja Vislav Dolibašić i Analena Sajić. Domaćin natjecanja bila je OŠ Bartola Kašića.

Natjecali smo se u kategoriji ispit znanja i pokazali izvrstan rezultat. Nakon nekoliko dana dobili smo poziv za državno natjecanje.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Između stvarnosti i fantazije, a učenici su trebali pročitati tri knjige: Harry Potter i kamen mudraca : J. K. Rowling, Nikadgrad : Kušnje Morrigan Crow : Jessice Townsend i Zmaj ispod Staroga Grada : Krunoslava Mikulana.

Mala tribina s Božicom Jelušić

U petak, 21. veljače 2020. učenici 3.b i 3.d razreda bili su gosti Male tribine u Društvu hrvatskih književnika. Gošća susreta bila je pjesnikinja Božica Jelušić.

Što je o susretu napisao njen moderator Hrvoje Kovačević možete pročitati ovdje.

Dojmovi učenika:

Danas smo posjetili Društvo hrvatskih književnika. Nalazi se na Trgu bana Josipa Jelačića. Prije nego što smo došli u Društvo hrvatskih književnika, išli smo razgledavati grad. Posjetili smo Europski trg i maketu grada Zagreba. U Društvu hrvatskih književnika nas je dočekao pisac dječjih romana Hrvoje Kovačević. Prepričavao nam je što se događa u njegovim romanima zato jer je Božica Jelušić kasnila. Pričao nam je i o predsjednicima Društva hrvatskih književnika. Još smo malo pričali ali onda se Božica Jelušić pojavila na vratima. Ona nam je ispričala Legendu o picoku koju su ilustrirali njezin prijatelj učitelj i njegov sin. Napisala je priču o ekologiji, zove se Zeleni Petar, a na kraju susreta pjesmu je Zeleni Petar recitirale su učenice iz 3.d razreda. Božica nam je pročitala i nekoliko pjesama. Puno se smijala i pričala o svom biciklu kojeg jako voli. Ovaj susret mi je bio jako zabavan i poučan. Rado bih tamo opet išao.

Niko Tomljanović, 3.b

Došli smo u školu. Malo smo pričali, otišli na užinu i krenuli u grad. Išli smo tramvajem. U pratnji nam je bila naša učiteljica Katarina, pedagogica Dragana i knjižničarka Darija, te s 3.d razredom učiteljica Zlata. Nismo se vozili dugo, a ni kratko. Stigli smo na Trg bana Josipa Jelačića. Tamo smo prošetali do makete grada Zagreba, malo smo je razgledavali i otišli napraviti krug. Vratili smo se na trg i ušli u zgradu Društva hrvatskih književnika. Dočekao nas je ljubazno pisac Hrvoje Kovačević. Božica Jelušić je kasnila, kasnio joj je vlak iz Đurđevca. Do tad nas je Hrvoje Kovačević zabavljao. Prepričao nam je dva svoja djela: Tajna graditelja straha i Tajna zmajevog vrta. Stigla je i Božica. Pročitala nam je Legendu o picoku i još puno pjesmica i priča. Ona je počela pisati pjesme s devet godina, a knjige s dvadeset i jednom godinom. Bilo mi je super. Najviše mi se svidjelo kad je Božica Jelušić čitala Legendu o picoku. Super sam se zabavila.

Leda Herold, 3.b

Radionice medijske pismenosti

U četvrtak, 6. listopada 2020. u suradnji s Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu organizirana su interaktivna predavanja za učenike prvih i sedmih razreda. Prvi razredi razgovarali su o temi nasilja u crtanim filmovima i kako ga izbjeći, a sedmi razredi o lažnim vijestima i prikrivenom oglašavanju. Zanimljivim i interaktivnim predavanjima nastojalo se učenike potaknuti na aktivno i kritičko promišljanje o medijima. Predavači su bili Katarina Blažina Mukavec, Tina Regg, Ivan Nekić i Ivan Fedor.

Veselo druženje

U srijedu, 29.siječnja 2020.godine posjetila nas je književnica Željka Horvat-Vukelja. Draga gošća posjetila nas je sa svojom posebnom torbom Ljubicom Torbić iz koje je, tijekom druženja s učenicima prvih razreda vadila zanimljive crteže, likove i druga mala iznenađenja uz pomoć kojih je pričala zanimljive i poučne priče. Uz virtuozno sviranje na klaviru, priču, pjesmu, glumu i zabavu brzo je prošlo vrijeme, a osmjeh na licu prvašića pokazuje da su uživali i da s nestrpljenjem očekuju neka nova druženja.

Mala tribina

Učenici 1.a razreda u pratnji učiteljice i knjižničarke išli su u Društvo hrvatskih književnika na susret s književnicom Majom Brajko Livaković. Ovdje možete pročitati što je o susretu napisao književnik i moderator Male tribine Hrvoje Kovačevič.

Zelena abeceda

U petak, 8. studenog 2019., učenici 3. b razreda posjetili su Knjižnicu Staglišće te se uključili u projekt Zelena abeceda, koji je nastao u suradnji s Knjižnicama grada Zagreba i Udrugom Zeleni klik. Projekt je sastavljen od niza edukativnih radionica o održivosti i očuvanju okoliša. Učenici su pripremili i prezentirali plakat o ugroženoj biljci svog zavičaja. Odabrali su božikovinu, autohtonu biljku zaštićenu još od 1953. godine. Sudjelovali su i na radionici izrade mobilnog vrta te razgledali prigodnu izložbu knjiga u knjižnici. U pratnji su bile učiteljice Katarina Špiljak Tomić i Ana Patačko te knjižničarka Darija Jurič.

Mala tribina

U srijedu, 30. listopada učenici 7.a i 7.c razreda u pratnji profesorice Pavice Jurinić Vrsalović i knjižničarke Darije Jurič išli su na književni susret u Društvo hrvatskih književnika. Družili su se s književnicom Sanjom Pilić, a moderator susreta bio je književnik Hrvoje Kovčević.

Više o samom susretu pročitajte ovdje.

Skip to content