Odmorko proljeće 2024.

« Svibanj 2021 »

Upis u srednju školu

Poštovani roditelji,

Objavljene su video-upute za rad u sustavu upisa u srednju školu.

Na CARNET-ovom portalu Edutorij pod Materijali --> e-Upisi --> Srednje škole--> Popis materijala objavljene su video-upute za rad u sustavu.

Također ih možete pronaći na stranici za upis u srednju školu pod Korisničkim uputama.

Dragi roditelji,
U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024., prijave kandidata u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednju školu (NISpuSŠ) započeli su 29. svibnja 2023.
Prijave obrazovnih programa za redovite kandidate počinju 28. lipnja 2023.
Registracija za kandidate s teškoćama u razvoju  traje do 16. lipnja 2023.

Dragi učenici i roditelji,

obavještavamo Vas kako su na stranici za upis u srednje škole (https://srednje.e-upisi.hr) pod karticom "Korisničke upute" objavljeni hodogrami za kandidate i roditelje/skrbnike. Hodogrami su dokumenti u kojima je na jednostavan i sažet način opisan cijeli upisni postupak prema kategorijama kandidata. Ovi hodogrami zamijenit će dosadašnje brošure.

Hodogram - Redoviti kandidati

Hodogram - Kandidati s teškoćama u razvoju

Hodogram - Kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja RH

Hodogram - Upis u razredne odjele za sportaše i umjetničke odjele

Obavještavamo vas i o webinaru o prijavama i upisima u srednje škole za kandidate i roditelje/skrbnike koji će se održati u srijedu, 31. 5. 2023. od 10 do 12 sati. Zainteresirani kandidati i roditelji/skrbnici na webinar se mogu prijaviti putem sljedeće poveznice: http://tiny.cc/7c47vz. Obavijest će pravovremeno biti postavljena i na https://srednje.e-upisi.hr. Za one koji ne mogu prisustvovati webinaru, snimka će biti objavljena na CARNET-ovom portalu Meduza.

Dragi učenici i roditelji,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je Odluku o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Učenici se od 23. svibnja mogu prijaviti u sustav putem srednje.e-upisi.hr  te se u sustav prijavljuju svojim korisničkim podacima iz sustava AAI@EduHr.

Dostupne su i korisničke upute za rad u sustavu.

Važno je da se učenici koji žele u odjele za sportaše u sustav prijave do 31. svibnja 2022. te iskažu interes tako da na kartici " Moji podaci" pod poljem "Sportovi" odaberu sport, klub i mjesto u kojem se klub nalazi.

Početak prijave obrazovnih programa je 25. lipnja 2022.

U tablici možete provjeriti koliko je bilo potrebno bodova za upis u pojedine programe srednjih škola u školskoj godini 2021./2022.

Dragi učenici i roditelji,
bliži se vrijeme upisa u srednju školu. Održat ćemo roditeljski sastanak vezan uz upise u srednje škole, no točan datum bit će određen kad nam bude dostupna službena Odluka o upisu za 2022./2023.

Trenutno su dostupne izmjene i dopune Pravilnika koje možete proučiti na poveznicama:

Za sve informacije pratite web stranicu naše škole.