Odmorko proljeće 2024.

« Ožujak 2024 »

DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Neva Margetić, 2. 3. 2020.

U srijedu, 26. veljače 2020.godine, obilježili smo Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica  (Pink Shirt Day) program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se posljednje srijede u veljači.

2017. godine Hrvatski sabor ga proglašava Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.

Naša je škola obilježila Dan ružičastih majica sudjelovanjem u brojnim aktivnostima koje su pripremili razrednici, učitelji u produženom boravku, knjižničarka, predmetni profesori i stručni suradnici škole.

Vrlo zanimljivo predavanje o nasilju održala je Nikolina Ivnik, studentica 2.godine Učiteljskog fakulteta, koja je taj tjedan boravila u našoj školi provodeći Stručno pedagošku praksu u 3.b razredu.

STOP NASILJU

Ljubav, sreća, blagostanje,

svima nama treba.

Zato stop nasilju,

ljudima mir do neba.

Nasilje je ružna priča,

ne treba je pričati,

već se od nasilja lijepom riječi,

razgovorom

treba obraniti.

Goran, 4.a

Sudjelovali smo u radionicama, igrali igre, pjevali, razgovarali o nasilju...

Pisali smo pjesme, slikali i izrađivali plakate. Naša vrijedna knjižničarka izradila je i malenu knjižicu povodom Dana ružičastih majica, prelistati ju možete klikom na sliku ispod ovog teksta.

Jednoglasno smo odlučili: Nasilje prestaje ovdje!

učenici i učitelji OŠ Josipa Račića

s voditeljicom aktivnosti